Plaża dla psów – Jacek Kaczmarski

Na plaży w Perth bohaterowie odpoczywają, kochają się i spierają, zaś Ivan buduje z piasku słynne budowle. Na tej właśnie plaży dojdzie do zdarzenia, które na zawsze zmieni życie wszystkich… Barwna opowieść o ludziach i ich ziemi obiecanej, kosmopolitycznej Australii, a jednocześnie poruszająca rzecz o tym, że „myślący człowiek nie może się odwracać od tego, co go boli, a niebo nie jest dla niewinnych, lecz dla tych, którzy nie boją się ubrudzić i potrafią oczyścić”.

Jacek Kaczmarski (1957-2004) – słynny poeta i pieśniarz, zwany „bardem Solidarności”, ale również znakomity prozaik. Autor oraz wykonawca legendarnych pieśni, będących głosem antykomunistycznej opozycji: Mury, Obława, Nasza klasa. Polonista z wykształcenia, występował często z Przemysławem Gintrowskim, a także Zbigniewem Łapińskim. Stan wojenny zastał go we Francji, gdy pracował dla Radia Wolna Europa. Do Polski wrócił w 1990 roku, a pięć lat później zamieszkał w Australii. Ostatnie dwa lata zmagał się z rakiem krtani, który doprowadził go do przedwczesnej śmierci.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>