Mikrotyki – Paweł Sołtys

Paweł Sołtys, rocznik 1987, to muzyk i autor piosenek, znany jako Pablopavo. Zbiór opowiadań „Mikrotyki” jest jego prozatorskim debiutem. Zawarte w nim utwory, raczej krótsze niż dłuższe, nawiązują do realiów polskiej rzeczywistości.

Jest pewna opowieść, o pewnym mieście, po prawej stronie rzeki, gdzie wciąż stoi bar Stokrotka, w którym profesor Kruk opowiada, jak nokautować tomem Iwaszkiewicza. W kolejnej pojawia się Anka, uczennica szkoły fryzjerskiej, która wciąż żartuje, starając się nie myśleć o swej twarzy. Następnie, nieopodal, niedbale oparty o huśtawkę, stoi wielki jak hala Marian, co bije swoje kobiety, ma nóż i kij bejsbolowy w bagażniku i wszyscy wiedzą, że lepiej go omijać. W tym mieście wciąż grają Modern Talking, Limahl, Shakin Stevens, Lionel Richie i cała reszta, zaś chłopaki ćmią sobieki.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>